İnsan Kaynakları

İnsan odaklı yönetim anlayışımız doğrultusunda tüm çalışanlarımızla birlikte geleceğe doğru ilerliyoruz.

Seçme ve Yerleştirme Süreci

Şirketimizin organizasyonel gelişimi ve iş planları doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz  işe alım süreci ile doğru iş için doğru insan mottosunu benimsemekteyiz.

İnsan Kaynakları Departmanı tarafından titizlikle incelenen tüm başvurular, pozisyona uygun niteliklere sahip adaylar belirlenerek iş görüşmesine davet edilmektedir.

İşe alım sürecine dahil olan adaylarımız ile yapılan İnsan Kaynakları ve ilgili iş biriminin teknik mülakatları çerçevesinde seçilerek; kişilik envanterleri, değerlendirme merkezi, yabancı dil sınavları gibi değerlendirme araçları dahilinde gerçekleştirilen objektif bir değrlendirme süreci sonunda, Kale Pratt & Whitney ailesine katılmaktadır. 

Süreç içerisine dahil olan adaylarımız ilgili pozisyon için uygun bulunmazsa, gelecekte oluşabilecek yeni roller için değerlendirilmek üzere özgeçmişi aday veri tabanında saklanmaktadır.

İş Başvuruları

Açık pozisyonlarımıza aşağıdaki linkten ulaşabilir ve başvurularınızı www.kariyer.net aracılığı ile iletebilirsiniz.

Açık pozisyonları görmek için tıklayınız.

 LinkedIn      Kariyer.net


Eğitim & Gelişim

Çalışanlarımızın mesleki ve kişisel gelişimlerini şirket stratejimiz ve kendi gelişim ihtiyaçları doğrultusunda planlıyor ve hayata geçiriyoruz.

Her yıl gerçekleşen “Gelişim Diyaloğu” sürecinde ofis çalışanlarımızın tamamı için yöneticileri ile birlikte Bireysel Gelişim Planı hazırlıyoruz. 

Çalışanlarımızın gelişimleri Bireysel Gelişim Planları kapsamında yıl boyunca davranışsal eğitimler ve mesleki gelişim eğitimler ile desteklenmektedir. Ayrıca işbaşında öğrenme, başkalarından öğrenme yöntemleri ile de öğrenme deneyimleri zenginleştirilmektedir.

Ekip yöneten veya sonraki dönemlerde yönetecek çalışanlarımızın gelişimi için ise Kale Pratt & Whitney Business School çatısı altında insan yönetimi ve iş yönetimi odağında eğitimler, simülasyonlar gerçekleştirilmektedir. 

Mavi yaka çalışanlarımızın gelişim süreci ise 5 seviyeden oluşan bir eğitim&gelişim planı ile yönetilmekte, teknik yetenek havuzundaki çalışanlarımız ise  davranışsal eğitimler ve liderlik eğitimleri ile desteklenmektedir.

Yetenek Yönetimi

Kale Grubu şirketlerinin stratejisini destekleyecek organizasyonel ihtiyaç planlaması doğrultusunda kritik pozisyon yedekleri, potansiyel & yıldız çalışanları belirlenmektedir. Belirlenen çalışanlar yönetim kararı ile Geleceğin Kaleleri Toplantıları'nda onaylanarak nihai hale getirilip, gelişim planları ayrıca takip edilmektedir.

Performans & Yetkinlik Yönetimi

Kale Pratt & Whitney bünyesinde, çalışan personele yönelik olarak uygulamaya alınan Performans Değerlendirme Sistemi’nin amacı; birey, birim ve kurum performansının gelişim potansiyelini doğru şekilde belirlemek ve geliştirme yönünde hareket almak ve doğru yönlendirmektir. Bu amaçla yapılması planlanan ölçüm ve değerlendirmeler diğer insan kaynakları sistemleri ile ilişkilendirilerek bütünsel olarak insan kaynağı potansiyelinin etkili yönetimini sağlamaya yöneliktir.

Kale Grubunda belirlenen yetkinlik modeli çerçevesinde her yıl gerçekleştirilen "Yetkinlik Değerlendirme Süreci", çalışanların , farklı kategorilerden çok sayıda değerlendirici görüşüne başvurularak daha adil, objektif ve çok boyutlu değerlendirilmesine olanak sağlayan bütünsel bir değerlendirme yöntemidir.Bu kapsamda, seçme ve yerleştirme, performans değerlendirme süreçlerinde ilgili yetkinlik setleri kullanılmaktadır.

Ücret Yönetim Sistemi

Kale Pratt & Whitney ücret yönetim sistemi; iş kademeleri, ücret piyasası, ücret politikası ve performans parametrelerinden oluşmaktadır. Adil ve rekabetçi ücret politikaları ve yüksek performans standartları ile başarıyı ödüllendirmek asıl amacımızdır.

Ücret yönetim sisteminde kullanılan iş kademeleri, yapılan iş değerlemeleri sonucunda belirlenmektedir. İşin içeriğine dayalı uygulanan iş değerleme sürecinde, tüm işlerin kurum hedeflerine ulaşılmasındaki katkısını ölçen ve sorumluluk seviyelerine göre sıralanmasını sağlayan bir sistem kullanılmaktadır.

İş değerlemelerinden sonra, kademeler bazında ücret politikaları belirlenmektedir. Detaylı olarak yapılan piyasa araştırması sonucunda rekabetçi ve adil bir ücret politikası uygulanmaktadır.

Takdir Tanıma ve Öneri Sistemi

Kale Pratt & Whitney'de çalışanlarımızın fikir ve önerilerini önemsiyor, onların katkılarıyla başarılı sonuçlar elde edeceğimize inanıyoruz. Tanıma ve Öneri Sistemi platformumuz 'Fikirden Kale' üzerinden çalışanlarımız önerilerini sunmakta ve ödüllendirilmektedir. Öneri sahibi kadar süreçte görev alanların da ödüllendirdiği sistem online bir platform üzerinden takip edilmekte ve tüm çalışanlarımız kolay bir şekilde erişebilmektedir.

Sosyal Aktiviteler

Kale Pratt & Whitney ailesinde her yıl şirket içi kutlamalar, Aile Şenliği, Spor Turnuvaları (futbol, bowling ve basketbol, bisiklet festivali) ve paylaşım toplantıları gibi sosyal aktiviteler düzenlenmekte, hep birlikte eğlenmenin ve başarmanın keyfine varılmaktadır.

© 2024 Kale Pratt & Whitney Tüm hakları saklıdır. Yasal Uyarı