Hakkımızda

Kale Grubu, 2010 yılında dünya havacılık sektörünün önde gelen kuruluşlarından Raytheon Technologies (RTX) bünyesinde bulunan Pratt & Whitney ile ortaklık yaparak, Kale Pratt & Whitney Uçak Motor San. A.Ş’yi kurmuştur.


Kale Pratt & Whitney, İzmir Ege Serbest Bölge'de toplam 16.250 m2’lik kapalı alana sahip içerisinde çok özel prosesleri barındıran Türkiye’nin önde gelen havacılık firmalarındandır. %51 Kale Grubu, %49 Pratt & Whitney ortaklığı ile kurulmuş olan şirketin esas faaliyet sahası hava taşıtları için motor, gövde parçası üretimi ve montajıdır. Şirket mevcut fabrikasında 2014 yılında üretim faaliyetlerine başlamıştır.

Çok eksenli takım tezgahları ile işleme, 5 Eksen Lazer, Su Jeti ve Tel Erezyon ile kesim, Hydroform, Sıcak ve Soğuk şekillendirme, Mekanik Pres,  Otomatik Tig ve Elektron Işın Kaynağı, Plazma (HVOF) Kaplama, her türlü Tahribatlı ve Tahribatsız Muayene Yöntemleri, Vakum/Alüminyum Isıl İşlem fırınları ve  Super Clean prosesleri gibi teknolojileri aynı çatı altında birleştirmiş olup; titanyum, alüminyum, çelik, paslanmaz çelik ve süper alaşımların işlenmesinde önemli bir deneyime sahiptir.

Kale Pratt & Whitney, dünyanın en gelişmiş savaş uçağı F-35’in motoru F-135’e çok sayıda parça üretmenin yanı sıra Pratt & Whitney’in yeni nesil ticari motoru olan NGPF modelinin de parçalarını aynı tesiste yüksek teknoloji ile üretmektedir.

Havacılık sektöründe imalat yapan firmaların sahip olması gereken kalite yönetim standardı AS-9100’e sahip olan ve her yıl düzenli olarak denetlemelere tabii olan Kale Pratt & Whitney, bunun yanı sıra Raytheon Technologies grubunun havacılık kalite yönetim sistemi standardı olan ASQR-01’e de sahiptir. Bilgi Teknolojileri alanında birçok yatırıma imza atan şirket, Amerika Birleşik Devletleri’nde geçerli olan güvenlik gereksinimlerini karşılayarak NIST 800-171 uyumluluklarını sağlamış, bunun yanında ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını bünyesine kazandırmıştır. Çalışanları için sağlıklı ve güvenli çalışma ortamının sunulması ve insana saygı politikası ile İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre çalışmalarının temelini kurarak ISO 45001 ve ISO 14001 belgelerini almaya hak kazanmıştır.

Değerler

Güven Yaratırız

Kararlı ve Azimli Davranırız

Sorumluluk Alırız

İş Birliği Yaparız

Öncülük Ederiz

Girişimciliğin Önünü Açarız

© 2024 Kale Pratt & Whitney Tüm hakları saklıdır. Yasal Uyarı